HCS Fiber Seçenekleri

Fiber P/N Fiber Tipi Multimode Fiber
Derecesi & Standardı
Zayıflama
(dB/Km)
Min. Bant Genişliği(MHz·Km) Tolerans
850nm 1300nm 850nm 1300nm
Nom Max Nom Max OFL3 EMB4 OFL3 EMB4
52 50/125µm
Derecelendirilmiş Index
Multimode
Optik Fiber
Standart Dereceli Fiber
OM2 - ISO/IEC 11801
EIA/TIA-492 AAAB
A1a.1 - IEC 60793-2-10
TIA-568-C.3
2.8 3.0 0.8 1.0  500 NS 500 NS 0.200±0.02
54 10G  Dereceli Fiber
OM3 - ISO/IEC 11801
EIA/TIA-492 AAAC-A
A1a.2 - IEC 60793-2-10
TIA-568-C.3
2.8 3.0 0.8 1.0 1500 2000 500 500 0.200±0.02
55 10G  Dereceli Fiber
Bükülmeye Duyarsız

OM3-ISO/IEC-11801
EIA/TIA-492 AAAC-A
A1a.2 - IEC 60793-2-10
TIA-568-C.3

2.8 3.0 0.8 1.0 1500 2000 500 500 0.200±0.02
56 10G  Dereceli Fiber 
OM4 - EIA/TIA-492 AAAD
OM4 - ISO/IEC 11801
A1a.3 - IEC 60793-2-10
2.3 2.5 0.6 0.8 3500 4700 500 500 0.200±0.015
57

10G  Dereceli Fiber
Bükülmeye Duyarsız
OM4 - EIA/TIA-492 AAAD
OM4 - ISO/IEC 11801
A1a.3 - IEC 60793-2-10

2.3 2.5 0.6 0.8 3500 4700 500 500 0.200±0.015
61 62.5/125µm
Derecelendirilmiş Index
Multimode
Optik Fiber

Standart Dereceli Fiber
OM1 - ISO/IEC 11801
EIA/TIA-492 AAAA
TIA-568-C.3

3.0 3.5 0.7 1.0  200 NS 600 NS 0.275±0.015
Fiber P/N Fiber Type Singlemode Fiber 
Dereceli Fiber & Standart
1310nm 1383nm 1550nm MFD
Nom Max Nom Max Nom Max
91 9.3/125µm
Single Mode 
Optik Fiber
Standart Dereceli Fiber
OS1 - ISO/IEC 11801
TIA-568-C.3 Inside Plant
0.4 1.0 NS NS 0.4 1.0 9.3±0.5µm
@1310nm
92 Premium Dereceli Fiber
OS2 - ISO/IEC 11801
TIA-568-C.3 Outside Plant
0.33 0.40 0.30 0.40 0.22 0.40 9.3±0.5µm
@1310nm
93 ITU-T G.652.C 0.33 0.35 NS NS 0.20 0.22 9.2±0.5µm
@1310nm
94 ITU-T G.652.D
no water peak
0.33 0.35 0.31 0.35 0.20 0.22 9.2±0.5µm
@1310nm
95 ITU-T G.655
Non-zero dispersion shifted
0.33 0.35 NS NS 0.20 0.22 9.6±0.5µm
@1550nm
96 ITU-T G.656
no water peak non-zero dispersion shifted
0.33 0.35 0.35 0.40 0.20 0.22 9.6±0.5µm
@1550nm
A1 ITU-T G.657.A1
Bükülmeye Duyarsız Kategori A1
MBR: 10 mm
0.33 0.40 0.35 0.40 0.20 0.30 8.6-9.5±0.4µm
@1310nm 
A2 ITU-T G.657.A2
Bükülmeye Duyarsız Kategori A2
MBR: 7.5 mm
0.33 0.40 0.35 0.40 0.20 0.30 8.6-9.5±0.4µm
@1310nm
B2 ITU-T G.657.B2
Bükülmeye Duyarsız Kategori B2
MBR: 7.5 mm
0.40 0.50 0.4 max.
@1625nm
0.20 0.30 6.3-9.5±0.4µm
@1310nm 
B3 ITU-T G.657.B3
Bükülmeye Duyarsız Kategori B3
MBR: 5 mm
0.40 0.50 0.4 max.
@1625nm 
0.20 0.30 6.3-9.5±0.4µm
@1310nm

Notlar:
1. Fiber iki basamaklı ürün kodu, seçilen ürün kodundaki "FO" harflerinin yerine geçecektir.
2. Tüm iletim parametreleri, kablolaştırılmış fiberlerin değerlerini göstermektedir.
3. OFL=>Minimum veri taşıma kapasitesi (TIA/EIA 455-204 & IEC 60793-1-41'e göre, LED bazlı sistemler için genellikle 100 Mbps'e kadar.)
4. EMB=>Minimum veri taşıma kapasitesi (TIA/EIA 455-220A & IEC 60793-1-49'a göre, Lazer bazlı sistemler için genellikle 10 Gbps'e kadar.)